![](https://www.agoraschool.ro/wp-content/uploads/2018/05/t.png)
Acest lucru s-a întâmplat și la Școala Gimnazială Internațională Agora, vineri (24.11.2017), când părinții elevilor din clasa I au fost invitați să vadă o mică parte din efortul copiilor lor, depus pe parcursul a câtorva săptămâni.
![](https://www.agoraschool.ro/wp-content/uploads/2018/05/tt.png)
Tema noastră a fost una specifică vârstei ,,The Magic Toymaker – toys and games”. Misiunea noastră a fost aceea de a-l ajuta pe Toymaker să ajungă la noi, toată activitatea desfășurându-se sub masca unui joc. Pentru a putea trece de primul nivel al jocului, sarcin
![](https://www.agoraschool.ro/wp-content/uploads/2018/05/ttt.png)
concentrare din partea elevilor, însă recompensa a fost pe măsură. Toymaker a ajuns la noi, aducându-ne voie bună și câteva cadouri.
![](https://www.agoraschool.ro/wp-content/uploads/2018/05/tttt.png)
Având în vedere faptul că toată activitatea s-a desfășurat în limba engleză nu pot să spun decât că avem niște elevi minunați de care sunt mândră. Nu pot să descriu în cuvinte mulțumirea pe care o simt când văd pe chipurile elevilor mei o fericire pură, adevărată. Prof. Beatrix-Mădălina Tuș
![](https://www.agoraschool.ro/wp-content/uploads/2018/05/tttttt.png)
Fiind concentrată asupra activității și asupra elevilor, Mădă, poate nu ai reușit să vezi și să simți toate gesturile și reacția copiilor și a părinților, dar aparatul foto, prietenul nostru cel mai sincer și mai fidel, a surprins psihologia, a descifrat trăirile… Privește imaginile și studiază reacțiile lor sincere, spontane, fără nicio regizare sau fără intervenția unei mâini nevăzute.
![](https://www.agoraschool.ro/wp-content/uploads/2018/05/ttttt.png)
Ați fost superbi, cu toții, copii, părinți, dar și tu, un vrăjitor și un maestru pedagog și psiholog, înzestrată cu darul comunicării și al modelării caracterelor!